Vševidoucí oko ~ význam tetování

Vševidoucí oko je tetování, které skrývá mnoho záhad, proto je vhodné je všechny znát, abyste se neuvázali k něčemu, s čím se nemusíte ztotožnit. Tento symbol je známý díky svojí prozřetelnosti, je křesťanským symbolem boha – často používaného v Americe. Boží oko je zobrazeno například na dolarové bankovce. Je umístěno nad neúplnou pyramidou, jeho význam zdůrazňují paprsky, které jej obklopují. To je spojeno nejen se svobodným zednářstvím, ale s údajně skrytou organizací, která je nazývána Illumináti.

Oko je symbolem Boha a jeho všemohoucnosti. U některých můžeme tento motiv chápat nejen nábožensky, ale jako symbol moci. Trojúhelník, který oko většinou obklopuje může být jako čistá linie, ale není neobvyklé ani zvýraznění ve formě mandaly. To může oku dodat trochu života a veselosti. Oko obvykle znamená, že jeho majitel neustále hledí na svět, který je před ním. Hledá odpovědi na své otázky.

Sova, symbol moudrosti, se někdy používá ke zvýraznění motivu vševidoucího oka- nejčastěji se přidávají spolu s geometrickými čarami. Tyto čáry vyplňují prostor kolem oka a dodávají tak tetování vizuální přitažlivost. Spojení zvířete s tímto znakem může na významu výrazně přidat. Oko je v těchto případech téměř vždycky lidské, ale není špatné používat místo člověka například oko zvířete, nebo geometrický tvar.

Vševidoucí oko může být navrženo mnohem menší a jednodušeji umístěné na menší části těla. Oko se často dělá v jednoduchých liniích bez detailů, ale stále je uzavřeno v trojúhelníku. Rovněž jsou často zahrnuty čáry představující světelné paprsky uvnitř nebo vně trojúhelníku, aby bylo zajištěno jasné zastoupení oka.

Tetování oka vyjadřuje vědomosti, nadhled nad světem, ale také vytváří symbol ochrany. Pro některé lidi může být toto tetování bráno jako symbol zla, ale většina ho zná jako tajuplný a krásný symbol, spojený s lidskostí.

[wdi_feed id=”41″]

Diskuze

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar