Včela – význam tetování

Uvažovali jste někdy nad tím, jaký význam při tetování má například takové včela? Pokud ano, nevěděli jste, co by mohla taková včelka symbolizovat? Pak se pohodlně usaďte, a přečtěte si několik následujících řádků. Možná vás překvapíme.

Možnosti včel

Když už se rozhodnete nechat si vytetovat včelu, můžete si nechat ztvárnit několik jejích variant. Můžete volit mezi realistickým vzhledem, vzhledem jako z animáčů, nebo například z fantasy filmů či knih. Každá taková včela může mít také jiný smysl pochopení okolí.

Jedním z nejčastějších vysvětlení symboliky včel je loajalita. Právě tou včely zpravidla oplývají, a tak není divu, že i její nositel se chce touto vlastností pyšnit. Koneckonců právě loajalita je jednou z nejlepších včelích vlastností.

Jiné symboliky

Včely ale mají také jinou symboliku, než je loajalitu. Nositel včely také dává najevo, že je milující osobou. Právě tuto vlastností disponují také reálné včely, a tak se vykládá také tetování včely podobným způsobem. Vedle lásky ale může také nositel, především muž, dát najevo svoji ochranářskou povahu. Včely totiž brání své hnízdo do posledního kusu, a tak není divu, že si muži toto tetování nechávají vytvořit. Která ženy by nechtěl loajálního, milujícího a ochranářského muže?

Vedle všech zmíněných možností výkladu, jsou zde ještě dva. Jedním z nich je pracovitost. Však to znáte sami, „pilný jako včelka“, a tak není divu, že se toto pořekadlo přeneslo také na význam tetování.

A pro ženy

Včela má ale také velmi zajímavou symboliku pro ženy. Značí totiž plodnost. I to je jedna ze skvělých vlastností, kterými včela disponuje. Pokud si tedy nechá žena vytetovat včelu, může tak dávat najevo svoji plodnost, na což jistě mnoho mužů zareaguje velmi pozitivně!

Mnoho tetování je také doplněno pouze o symboliku včelích plástů, ale tomuto motivu je vhodné věnovat samostatný článek.

[wdi_feed id=”37″]

Diskuze

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar