Vážka – význam tetování

xxxxx

Nejen v našich zeměpisných šířkách je stále ještě nejpopulárnější tetování motýla, vážka už ale začíná být téměř stejně oblíbená. Jak uvidíte, některé významy tato dvě tetování sdílí, jsou tu samozřejmě ale některé, které dělají vážku zcela odlišnou. Na této stránce se podíváme na důvody, proč se vážka stala v posledních letech tak populárním tématem pro zájemce o tetování, a na některé z nejvyužívanějších významů.

Na planetě Zemi jsou mnohem déle než my, žili i dříve než dinosauři

Vážky jsou stovky milionů let starým druhem hmyzu, vzniklým ještě před dobou dinosaurů. Počet významů tetování vážky odpovídá stáří samotného symbolu. Tato zvířata jsou všudypřítomným znamením spokojenosti a mírumilovnosti vzhledem k obdivuhodné kráse jejich křídel. Vážky jistě každý rád uvítá v horkých letních dnech, které přinášejí hordy otravných komárů. Ti úspěšně poslouží jako potrava právě pro vážky, tudíž nám tento druh hmyzu může být více než užitečným, zvláště pokud jsme zrovna blízko vodní plochy. Pokud toužíte po míru v životě nebo jen chcete symbol, co by vám připomínal, abyste nebrali věci zase tak moc vážně, vážka je určitě ideální společník.

Když se vrátíme ke starověké Číně, zjistíme například, že tamní obyvatelé (vlastně dodnes) věří, že na koho vážka přistane, přinesu mu štěstí. Tetováním vážky, v tomto případě obvykle umístěném na rameni, tedy můžeme doufat v příchod pokojných dnů.

Vážky také souvisí s jarním a letním líhnutím, což může značit obnovu, myšlenku na změnu – kvetení jara. Aura léta je zvýrazněna jejich zářivými odstíny křídel – někdy kovově modrých, jindy žlutých, zelených nebo červených. To dělá tetování, spolu s krásnou strukturou hmyzu, vážky výrazným. Tento motiv je tedy skvělý pro lidi, kteří jsou připraveni udělat ve svém životě změnu.

Spojení s vodou, soběstačné jednání, ale také naprosto svobodná duše

Rovněž můžeme vážky vidět poletovat nad vodou, jak beznadějně stoupají a klesají, aby se honily, ale zároveň se také vznáší, aby „tančily“. V tom lze vidět hned několik významů. Za prvé ho mohou směle využít lidé, co se nějak cítí spojeni s vodou. Další významy – beznaděj a tanec – jsou dosti protichůdné, a tak se v něm mohou vidět lidé, kteří jsou pyšní na svou soběstačnost a nebojí se ukázat svou silnou sexuální stránku. Posledním významem, který zde lze nalézt je svoboda v létání, takže pokud máte svobodného ducha, je pro vás vážka jako dělaná.

Vážkou lze vyjádřit mnoho dalších významů jako je elegance, klid apod. Pro dokonalost tetování byste měli zvážit, jestli by nebyla vhodná například prostorová vážka, se stínem a vším, aby vypadala jako živá, a jestli chcete tetování něčím doplnit. Jakmile tohle zjistíte, dobře promyslete, kam tetování umístíte. Umístění bývají pochopitelně dosti různá, rozhodnutí založte především na velikosti. Je možné, že když si necháte vytetovat vážku s významem, který k vám sedí teď, tak později v průběhu let význam změníte – ano, až tolik různorodých výkladů tu dnes existuje.

[wdi_feed id=”58″]

Diskuze

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar