Tři šípy – význam tetování

Jednoduchý, a přesto velmi všestranný, přesně takový je symbol tří šípů. Lze je vykreslit mnoha způsoby, pro nositele tetování mohou mít klidně až desítky různých významů. Tři šípy mohou směřovat nahoru nebo dolů, na sever, jih, východ či západ, aby označovaly určitý směr, svisle nebo vodorovně. A přitom – každý jednotlivý směr může mít odlišnou symboliku! Šípy se dají s úspěchem vytetovat i na menší části těla, jako je třeba zápěstí nebo prsty, někteří nositelé je mají například i za ušima.

Šípy jsou připomínkou životní motivace a toho, aby nositel myslel hlavně dopředu

Šípy mohou být vykresleny i jako miniaturní písmeno „V“, ve víceméně libovolné velikosti. Zvláště tehdy, pokud všechny šípy letí stejně, jde o znázornění pohybu a směru. Když ale šípy ukazují do různých směrů, například jeden mimo tělo a další dva směrem k tělu (případně naopak), může jít o připomínku minulosti a budoucnosti. Možná jde o významnou událost, ke které došlo v minulosti, možná jde o cíl, kterého teprve nositel chce dosáhnout – a šíp je jako malý talisman…

Výjimkou nejsou u dnešních návrhů ani opeřené šípy nebo svazek šípů v toulci, složitosti se tu meze nekladou. Pokud jsou šípy svázány lanem, reprezentuje to rodinné vazby, když jsou zapleteny do vlasů, symbolizují pevnost přátelství. Trojúhelník, který reprezentuje tvar šipky a také číslo tři – to jsou symboly pro život a propojení s přírodou, přímo evokují duchovnost nositele.

Ideální tetování pro všechny členy rodiny, celoživotní spojení je tak zajištěno

Tři šípy jsou i vhodné pro několik členů rodiny nebo skupinu přátel, kteří se díky tomuto symbolu propojí ještě o to více. Šípy jsou v těchto případech hodně propletené, například tři sourozenci mají trojici šípů vytetovanou i podle věku, jedna ze šipek bude větší než ostatní a tak podobně. Jde také o symbol, který reprezentuje původní indiánské obyvatele Ameriky, trojka symbolizuje například týpí, symbol společenství starých Indiánů. Pokud chcete zdůraznit lov, mohou být do návrhu zapojeny i luky. Dále – šipka by mohla být i stylizována jako upravená větvička nebo tenká hůl, použití barvy rozhodně není vyloučeno – do některých návrhů se určitě docela dobře hodí…

Šípy mohou symbolizovat i sílu rodiny. Jak praví stará legenda o japonském šlechtici jménem Mōri Motonari, kterou známe spíše v našich zeměpisných šířkách jako legendu o knížeti Svatoplukovi, tří šípy je více než jeden – a společně se mnohem hůře lámou.

Nápis? Ten je u podobných návrhů docela častý. Používají se výrazy jako „naděje“ nebo „láska“. Mezi pírky a hrotem se dá umístit klidně i několik slov, které odkazují na cestu a směr, kterými se bude nositel ubírat. Pro mnoho zájemců o toto tetování jde o velmi atraktivní prvek, mnohem atraktivnější, než je třeba zapojení některých jiných barev než standardní černé. Pro řadu tatérů nepředstavují návrhy tří šipek nic složitého a pracného, čemuž odpovídá nejen cena, ale i doba, za kterou bude tetování hotové.

Tetování samotného šípu může mít zcela jiný význam.

[wdi_feed id=”62″]

Diskuze

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar