Strom života ~ význam tetování

Strom života za svoji existenci urazil značnou část cesty, má za sebou dlouhou historii, a tím pádem také mnoho velmi zajímavých faktů. Některé z nich se pak používají právě v případě, že se kdokoli rozhodně nechat si strom života vytetovat kamkoli na své tělo.

Tento symbol je přítomný snad všude. Můžete jej skutečně objevit na mnoha místech, a to také i v dávné historii lidstva. Není divu, že díky mnoha různým výkladům a statnosti tohoto stromu se stal strom života opravdu důležitým symbolem.

Lidskost

Strom života jako symbol vhodný k tetování, velmi často znázorňuje lidskost. Jedná se tak o velmi emotivně silný a pozitivní symbol. Díky tomu je velmi oblíbeným symbolem, právě v rámci tetovacích salonů.
Strom znázorňuje především propojení pozemského života s vesmírem. Dává najevo sílu, ale zároveň také křehkost bytí. Kdo si jej nechá vytetovat, velmi často dává najevo svému okolí, že každý člověk je rovný jemu samému. Nerozlišuje tak člověka chudého od člověka bohatého, je mu jedno, zda je v „žebříčku“ výše či níže.

Možnosti tetování

Díky své oblíbenosti můžete strom života vidět opravdu v mnoha různých provedeních. Záleží jen na majiteli tetování, jak chce nechat svůj strom vytetovat. Často strom symbolizuje právě sílu přírody, která je velmi často podceňovaná. Do jisté míry symbolizuje propojení člověka s propojením přírody jako takové.
Velmi často je strom života tetovaný jako opravdu statný strom. Velmi košatý statný strom s velkými a hlubokými kořeny. To v sobě skrývá další symboliku, a to tu, že bez silných kořenů strom nestojí. Tím pádem bez silných kořenů v podobě našich rodin, našich nejbližších, bychom také neustáli mnohé životní bouřky.

Smrt a narození

Strom života je ale známý také v mnoha mytologiích. V části z nich představuje nesmrtelnost, která je demonstrována právě silnými kořeny. V jiných mytologiích je zase tento symbol brán jako oslava nově narozených dětí.
[wdi_feed id=”36″]

Diskuze

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar