Středník ~ význam tetování

Středník není jen nějaké obyčejné interpunkční znaménko. Jistě, vždy šlo o jedno z těch zajímavějších znamének, ale navíc je díky svým hlubším významům velice populární tetování. Středník je nepochybně matoucí a má mnoho využití. Při vložení do souvětí na různá místa může zcela změnit význam textu. Umělecky se středník stal symbolem pauzy, ale i očekávání, co přijde dále. Je vcelku běžné, že se lidé ve svém životě dostávají na rozcestí a potřebují udělat důležitá rozhodnutí, než se vydají po nové cestě. Tetování středníku lze považovat za pesimistické i optimistické. Jde o tetování, které se odvíjí od osoby a situace, kterou prochází.

Středník je symbolem současnosti, ale zároveň směřuje do budoucnosti. Vždy po něm něco následuje. Tímto způsobem může středník připomínat určitou dobu v životě a zároveň vyjadřovat to, co následovalo. Nositel tohoto tetování si uvědomujeme, co musel udělat, aby zlepšil svoji budoucnost. Tetování, které je nejčastěji umístěné na viditelném místě, má podporovat psychické zdraví místo toho, aby se duševní problémy skryly. Středník je symbolem hrdosti, jeho nositelé se snaží zvýraznit svoji sílu. Pro mnoho lidí se jedná o velmi osobní tetování.

Symbol naděje

Středník je často používán jako symbol naděje těmi, kteří se potýkají s depresí a myšlenkami na sebevraždu. Lidé, kteří se pokusili o sebevraždu nebo ji zvažovali berou tetování středníku jako neustálou připomínku toho, co zkusili. Také to, že zvítězili nad svou slabostí. Středníky jsou navrženy různými způsoby, které pomáhají každé tetování individualizovat. Středník je mnohokrát začleněn i jako součást jiného motivu. Tetování středníku tak může vyjadřovat život, lásku, vytrvalost, …

Někteří středník nenápadně skrývají v jiných obrazech proto, aby si pozorný divák nevšimnul toho, že měl jeho majitel nejspíše i temnější stránku. Hezkou variantou je kombinace zvířete se středníkem – například tělo motýla ze středníku a křídla. Jde o symboliku naděje. Středník může být vykreslen v libovolné barvě nebo vzoru, který vyhovuje stylu jednotlivce. Často je ale navržen jasně a zřetelně a viditelně. Umístění tohoto motivu je zcela na vás, dost populární jsou například prsty a zápěstí. Středník je obvykle umístěn na vnitřní straně prstu.

[wdi_feed id=”42″]

Diskuze

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar