Pampeliška – význam tetování

Pampeliška je už dlouhá léta oblíbená coby symbol pro tetování. Nejčastěji si ji vybírají ženy, v poslední době je ale žádaná i u mužů, kteří oceňují možnost kombinovat tento květinový vzor s dalšími různými motivy. Pampeliška jako taková možná vypadá na první pohled nevýrazně, má ale originální tvar a může v sobě nést řadu různých sdělení. Právě tyto dva faktory vedly v posledních několika letech ke zvýšení její obliby.

V každé kultuře může pampeliška s sebou nést jinou symboliku

Tetování spojené s motivem pampelišky může mít různorodý význam, záleží na kultuře, z níž pochází budoucí nositel. V tomto článku si nastíníme, jak může být pampeliška vnímána lidmi, kteří si ji vybrali.

Pampeliška, která je bohužel mnohými považována za plevel, se od ostatních rostlin hodně odlišuje, to se samozřejmě projevuje i na samotném tetování. Jasně žlutý odstín, přesná geometrie, žádný pestrý rej barev. Mnoho lidí přitahuje zaoblený tvar pampelišky, potěší je také pohled na její semena unášená větrem. Jedním z důvodů, proč si ji mnoho lidí vybírá jako tetování, je její originální vzhled. Ale je tu toho ještě mnohem více…

Tato rostlina může být často vnímána jako symbol mládí a radosti, ale také například představovat životní cyklus. V plném květu je zářivě žlutá, poté se postupně přemění do běla, aby byla semena rozfoukána větrem do okolí a dala život nové rostlině. Pampelišku si vybírají často ti, kteří hodlají poukázat na pomíjivost lidské existence a chtějí si maximálně užít život, který mají přímo před sebou.

Mnoho dětí, ale i řada dospělých se ráda zastaví, utrhne bílou pampelišku a rozfouká její semena. Zavřít oči a učinit přání v naději, že se brzy uskuteční. A právě to je skvělý příklad symbolu, který pampeliška může znamenat. Představuje třeba sen nebo přání, které se splnilo (nebo by brzy mělo). Toto tetování je pak z rodiny těch, které už jen při pouhém pohledu navozuje pozitivní myšlenky. Například, pokud máte před sebou důležitý pracovní pohovor, zadíváte se na pampelišku a dodáte si potřebnou sebedůvěru.

Pampeliška se někdy dává i do svatební kytice, má přinést štěstí do života

Mezi zažité evropské tradice patří přidávat pampelišku do svatební kytice. Má zde symbolizovat požehnání a štěstí pro ženicha i nevěstu. Proto je právě tento motiv ideální pro pověrčivé lidi. Ti se na květinový motiv zadívají tehdy, když budou potřebovat trochu životního štěstí – a možná se jim to skutečně splní.

Protože tetování spojené s pampeliškou spadá do kategorie spojené s motivací a štěstím, často si jej lidé nechávají tetovat například na předloktí či zápěstí. Na symbol se pak podíváte jednoduše kdykoliv to uznáte za vhodné, i během testu ve škole nebo při namáhavém dnu v práci. Většina takových tetování se provádí v černé barvě, ale pokud do návrhu přidáte i nějakou jinou, může to mírně pozměnit význam. Tak například:

  • Žlutá (květina) – tato barva je spojena s inteligencí a komunikací, ale také léčbou a radostí. Pokud jste hrdí na vaši inteligenci nebo jste hodně komunikativním člověkem, stačí přidat trochu žluté.
  • Bílá – pampeliška během této fáze symbolizuje čistotu ducha a nové začátky. Pokud jste prošli v životě těžkými zkouškami a vyšli z nich posílení, je právě tato barva dobrým řešením.
  • Zelená (stonek) – symbolizuje matku Zemi, přírodu, růst a život. Pokud milujete přírodu, bude škoda nechat stonek právě bez této barvy.

Samotný výběr místa tetování může být trochu složitější. Pokud budete chtít pouze květinu bez stonku, bude ideální třeba rameno. Stonek s květem se ale bude lépe vyjímat na zádech. Položte si otázku, jak ladí tetování pampelišky s přirozeným tvarem vašeho těla? Udělat tetování pampelišky je těžší než v případě jiných rostlin, existuje mnoho variant zpracování. Pokud se ale povede přesně podle představ, může vám přinášet každodenní úsměv a inspiraci do života.

[wdi_feed id=”47″]

Diskuze

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar