Medúza – význam tetování

Jak uvidíte v našem článku, nabízí se skutečně mnoho významů tetování medúzy, z kterých si lze celkem snadno vybrat. Tetování medúzy je populární již velmi dlouho, v posledních letech ale získává na popularitě hlavně díky novým tetovacím technikám, díky kterým je ještě mnohem propracovanější než kdy dříve…

Medúza není tak docela ryba, přesto je prastarým živočichem brázdícím mořské vlny

Ve skutečnosti medúzy nejsou ryby, ale typ mořského živočicha s vlastní kategorií. Jsou to starodávní mořští živočichové, kteří se datují stovky milionů let, což z nich dělá jednoho z nejstarších tvorů. Z toho důvodu, se někteří lidé rozhodnou pro tetování medúzy, a vyjadřují tak, že mají starou duši. Tito dlouhověcí tvorové nespoléhají na žlázy, plíce ani srdce jako většina ostatních tvorů, čímž je jejich funkce komplexní a zároveň jednoduchá. To je dělá samozřejmě velmi záhadnými, což je další význam, který někteří lidé ve svém tetování medúzy hledají.

Jejich dlouhá, plazící se chapadla slouží jako ochrana, která popálí potenciálního útočníka. Lidé, kteří si myslí, že jejich nejlepší vlastností je ochrana lidí kolem nich, mohou zvolit toto tetování. Mohlo by to být myšleno také tak, že je člověk schopný ochránit sám sebe a tím dát najevo ostatním, aby si drželi patřičný odstup.

Tetování medúzy také může znamenat – pozor, bez vyzvání se nepřibližujte!

Medúza se zdá být poslušnou bytostí, měkkou a jemnou, její žahnutí může ale způsobit mnoho bolestivých postižení. Pokud si toto tetování někdo pořídí z tohoto důvodu, může se považovat za osobu, která se nemůže přiblížit k ostatním. Může se domnívat, že jakmile se k někomu přiblíží, dotyčnému bude ublíženo.

Mnoho medúz je v podstatě slepých, některé druhy ale mají schopnost detekovat světlo a stín, ještě vzácněji mohou vidět barvu podobně jako my. Tak může být tento význam brán jako jeden z těch temnějších. Může to znamenat, že člověk se špatně socializuje nebo třeba jen obecně nerad chodí ven během dne.

Máte za sebou strastiplnou cestu? Pak může medúza být tím pravým symbolem

Jejich anatomie je vysoce rozvinutá tak, aby vykonávala všechny funkce nezbytné pro přežití. Proto by si ji mohl nechat vytetovat někdo, kdo měl v minulosti spoustu útrap, čímž by mohl ukázat, že má dost síly, aby pokračoval dál v životě.

Medúza je symbolem dávné moudrosti, přijetí kosmického soudu, který zpomaluje vesmír. Stovky milionů let, kdy se medúza vyvíjela, obsahují primární poznání. Medúzy představují stvoření našeho moderního světa a rozvinutí starověké moudrosti během let.

Medúza je také stvořením úplného instinktu – má málo smyslů k určení světa kolem sebe. Jedná se o výjimečnou schopnost, kterou nenajdete u mnoha jiných živočichů. Někdo použije toto tetování, pokud má pocit, že se liší od ostatních. Jiní lidé by ho mohli zvolit v případě, že se při svých činnostech často spoléhají na své instinkty, jako například policisté, vojáci nebo vedoucí pracovníci.

[wdi_feed id=”54″]

Diskuze

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar