Maják – význam tetování

Po staletí sloužil maják jako výstražný maják, aby zabránil srážce lodí se skalní stěnou nebo nebezpečnými skalami. To, že dnes už o majácích moc neslyšíte, neznamená, že se nevytváří takové tetovací vzory. Existuje mnoho významů tetování majáku, a ještě více návrhů na výběr.

Maják je rozhodně symbolem velké naděje, která vždy a všude osvětluje životní pouť

Vzhledem k funkci majáku – osvětlovat cestu temnotou a dávat naději, že proplutí bude bezpečné – jsou považovány za dobré znamení. Tetování je ideální například pro lidi, kteří v životě překonali mnoho překážek, připomíná jim pak každý den strastiplnou cestu ven z kolotoče útrap.

Majáky jsou již dlouho symbolem lásky a obecně také nadějí pro ty, kteří jsou v nouzi. Například příznivci charity, můžou v tomto návrhu najít správný význam. Není neobvyklé, že k tomuto významu tetování majáku, přikládají lidé ještě menší tetování, které majákem obklopí, aby zdůraznili význam. Vypínají se vysoko k obloze, majáky jsou vysoké a silné, opevněné tak, aby odolaly silným přívalům moře. Jsou mimořádně důležité pro bezpečnou plavbu lodí a námořníků na palubě. Maják tedy také vyjadřuje sílu. Toto tetování si (nejen právě proto) často nechávají dělat různí námořníci.

Trenér úspěšného týmu, rodiče hrdí na svého potomka – ideální adepti pro tetování

Obraz majáku je symbolem stability, pevnosti a spolehlivosti. Jedná se o tři významy tetování, hodí se pro lidi, kteří chtějí ukázat, že jsou dobrými rodinnými partnery. Velká konstrukce majáku, na kterou všichni spoléhají, může být také symbolem jednotné síly a tím i autority. Hrdí rodiče, nebo třeba i trenér týmu, si mohou nechat udělat toto tetování, jako hrdost na své vůdčí schopnosti rodiny/týmu.

Alexandrijský maják také patřil mezi sedm divů starého světa, jeho výška byla téměř mytologická. Byly to tři vrstvy světlého kamene, které sahaly až čtyři sta stop k obloze (pro představu, jde o více než stometrovou výšku), což je opravdový symbol síly – i vzhledem k odolnosti vůči zemětřesení. S dnešními věžáky se nemůže měřit, ale pro antickou epochu to byl, i k tehdejším stavebním možnostem, skutečný gigant.

Protože moderní technologie umožňuje námořníkům navigaci i bez majáků, jejich nutnost umírá. Majáky se tedy pomalu stávají, ať už významem či designem, v podstatě starověkými. To ale jedině napomáhá kvalitě významu, někteří lidé dokonce dávají přednost designům velmi starých majáků, aby význam ještě více podpořili.

Bez ohledu na to, jak je maják zobrazen, je tedy vyobrazením především bezpečnosti a loajality. Jak tedy můžete vidět, tetování majáku je nejen pro milovníky moře. Je to design, který má mnoho významů a může být vyobrazen v jakékoli velikosti. V dnešní době je to také poměrně neobvyklé tetování, takže pokud chcete originální tetování se silným významem, mohla by to třeba právě pro vás být perfektní volba.

[wdi_feed id=”52″]

Diskuze

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar