Lapač snů – význam tetování

Lapač snů a další symboly indiánské kultury jsou v poslední době častým a oblíbeným motivem tetování. Původně lapače snů vyráběli indiáni, kteří věřili, že ten, kdo jej má umístěn nad postelí, se zbaví špatných snů.

Počátek historie lapače snů najdete v kmeni Anishinabe, kde lidé věřili tomu, že existuje Pavoučí žena, která navštěvuje dětské postýlky a tká nad nimi jemné pavučiny, které děti ochrání před zlými sny. Jak se kmen rozrůstal a stěhoval, bály se ženy, že Pavoučí žena nezvládne jejich děti chránit, proto si začali vyrábět lapače snů.

Lapače snů jsou tvořeny jako tenký závit a táhlo na kruhu, nejčastěji ze dřeva a zdobí ho peří ptáků, korálky, stuhy, apod. Počet peří v amuletu je pak od jednoho do tří kusů, v různých barvách. Každá má svůj význam. Peří představuje dech a vzduch, které jsou důležité pro život. Lapač snů chrání svého majitele před zlými entitami, má mu přinést jasnou mysl ve dne i v noci. Každý pohyb peří představuje jeden nový sen. V některých kmenech má lapač snů osm pírek, které představují osm nohou pavouka. Někdy jsou zdobeny lapače pěti drahokamy. První představuje jeho autora, další čtyři znamenají čtyři světové strany.

Pokud se rozhodnete pro tetování v podobě lapače snů, může u některých lidí vzbudit rozruch, obzvláště pokud nemáte indiánské předky. Zatímco dříve měl lapač snů jako symbol význam pro indiánské šamany a šamany severských kmenů, dnes si jej dávají tetovat mladé ženy a mladí muži po celém světě. Tento symbol volí především ti, kdo chtějí být úspěšní v sebepoznání a duševní praxi.

Nejlepší umístění pro tetování lapače snů

Nejlepším místem pro toto tetování je krk, rameno, horní část zad a okolí hlavy, protože právě přes ní k nám přicházejí sny. Velký význam pak má ve vytetovaném lapači snů právě pavučina, bez ní ztrácí svou magickou moc, bez ní přichází člověku vstříc negativní myšlenky a špatné sny. Všechny dobré sny, myšlenky a emoce procházejí právě pavučinou do lidské mysli. Chcete-li i vy mít příjemné spaní, pak je symbol lapače snů skvělá volba.

Diskuze

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar