Kotva – význam tetování

Vytetované kotvy, měli lidé mnohem dříve, než vznikla většina návrhů, to ale neznamená, že není oblíbeným tetováním i dnes. Důvody, proč je tento design stále tak populární, jsou dva, zaprvé existuje tolik skvělých významů, které může kotva vyjadřovat, a za druhé je celá řada skvělých designů, z nichž si můžete vybrat.

Některé významy tetování kotvy, které byly vymyšleny již před stovkami let, jsou dnes stále aktuální, ale je zde i mnoho nových významů, které lze použít. Na této stránce se podíváme na historii kotvy a na některé z nejoblíbenějších významů tohoto tetování.

Symbolizuje kromě jiného i křesťanství, ale také věrnost nebo naději

Kotva byla používána z nejrůznějších důvodů a byla obvykle spojována s těmi, kteří pracují na moři. Mnozí lidé nosili kotvu například i proto, že měli členy rodiny, kteří jsou na moři, zatímco jiní prostě milují celou symboliku kotvy. Během období prvních křesťanů pak byla kotva mimo jiné používána k maskování náboženského vyznání, aby se zabránilo pronásledování. Říká se, že kotva reprezentovala Ježíšovo spojení s mořem, protože mnozí z jeho učedníků byli rybáři.

Někteří učenci věří v symbol kotvy jakožto spojení muže a ženy; dolní polovina kotvy představuje ženu a tyč symbolizuje zase mužský protějšek. Taková byla všeobecná víra mimo jiné i ve starém Egyptě, kde kotva byla symbolem Anku, což je symbol života.

V šestnáctém století britské námořnictvo přijalo jako svůj symbol kotvu, poté, co slavně zvítězilo nad španělskou námořní flotilou. Tetování kotvy pak na začátku 20. století fungovalo jako identifikace generací vojáků v rodině; nebylo neobvyklé, že měl tetování dědeček, otec i syn. V mnoha případech se podobný zvyk dodržuje až doposud.

Protože kotva v první řadě zajišťuje loď na dně moře, byla použita také jako symbol pevnosti a stability. TI, kteří se cítí jako dobrými rodinnými partnery, mohou najít v tomto symbolu také svůj vlastní význam. Tetování kotvy může rovněž symbolizovat věrnost, čest, naději, ochranu, spásu a osvícení; což jsou ideální vlastnosti ušlechtilého služebníka. Což je důvodem, proč jde o velmi oblíbené tetování především mezi profesionálními vojáky.

Stejně jako u jiných tetování, i zde existuje několik různých variant, které lze začlenit do výsledného návrhu:

USN kotva: USN nebo US kotva válečného loďstva je populární mezi profesionálními vojáky. Představuje v první řadě jejich věrnost a oddanost americkému námořnictvu. Bude obsahovat obvykle písmena US nebo barvy americké vlajky.

Kotvy také bývají velice často kresleny s růží nebo srdcem, což symbolizuje hlavně lásku, čest a loajalitu.

Kotva je také typem tetování, které můžete umístit na těle prakticky kamkoliv. Je to velmi oblíbené tetování například na předloktí, nebo v menší velikosti na rukou nebo nohou. Výhodou je, že vůbec nijak neztrácí na významu ať už je výsledné provedení, jakkoliv velké. Samozřejmě pokud chcete dodat další obrázky a motivy, měla by být kotva o něco větší.
Pokud máte v plánu pořídit si tetování právě se symbolem kotvy, zapřemýšlejte o jeho významu a podle toho, lze dodat další návrhy, aby doplnili význam. Například pokud chcete kotvu, jako symbol vaší lásky k moři, pak je možné vhodně doplnit i další mořské obrazy jako jsou čluny nebo maják.

Celkově je tetování kotvy skvělou volbou pro většinu lidí, díky velkému počtu svých výkladů a významů. Pokud vás alespoň jeden ze zmíněných významů více vystihuje, pak si můžete být jisti, že byste na něj byli pyšní tak dlouho, dokud jen vydrží na kůži…

[wdi_feed id=”40″]

Diskuze

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar