Kompas – význam tetování

Kompas byl velmi oblíbenou pomůckou mnoha různých kultur, a to po celá staletí. Tetování kompasu bylo velmi oblíbené mezi námořníky. Mořeplavci například věřili, že je ochrání, zatímco oni sami proplouvají mnohými nebezpečenstvími.

Ze stejného důvodu jej také malovali na své lodě, jako symbol štěstí a ochrany. I lidé v současné době si tetují kompas, aby je provedl všemi situacemi, které na ně v průběhu života čekají.

Různé druhy

Kompas je možné vytetovat v mnoha různých stylech a podobách. Například hvězdný, moderní realistický, přírodní magnetický, Vegvisir (vikingský symbol) apod. Každý z nich má trošku jiný význam, ale vždy záleží hlavně na nositeli. Je to dáno také tím, že kompasů je celá řada, a každý z nich fungují na jiném principu.

Mezi nejoblíbenější tetování patří tzv. hvězdný kompas. Tento kompas se řídí zpravidla hvězdou Severkou, a je používaný již od pradávna. Jeho symbolika je proto jasná, s ním se nikdy neztratíte. Lidé si kompas nechávají tetovat jako symbol toho, že vždy najdou správnou cestu. Stejně tak je vhodný pro ty, kteří vědí, kdo jsou a odkud přišli.

Jiné možnosti výkladu

Tetování kompasu může být také spojováno s časem. Toto spojení se dá vyjádřit spolu s tetováním hodin, případně přesýpacích hodin. Často také bývá doplněno o mapu, případně hvězdy a planetu zemi. Takové tetování může symbolizovat omezený čas na této planetě a směr, podle kterého žit.

Zřídka kdy se vyskytuje jako symbol štěstí, velmi častý je ale naopak právě ochranářský charakter, který lidi vede k jeho vytetování na své tělo. Reprezentuje tak cestu za vašimi sny.

Kompas je tak vhodné doplnit o další symboly, které mohou pomoci při vyjádření toho pravého smyslu. Existuje nepřeberné množství možností, jak takové tetování opravdu oživit.

[wdi_feed id=”43″]

Diskuze

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar