Kanadský tatér Phil Berge tetuje úžasné stop motion animace

Phil Berge potetoval 19 lidí, aby vytvořil animaci Barta Simpsona na skejtu. Vznikla tak super animace, která zachycuje Barta během kickflipu. Nejedná se o první ani poslední dílo tohoto šikovného umělce.
Výsledný efekt stop motion animace si můžete přehrát zde:

A post shared by @philberge on

Tvorba takového animovaného tetování je poměrně dlouhodobá záležitost. Od prvotního návrhu až po sehnání klientů může uplynout i více jak 3 měsíce, to vše v případě Barta Simpsona pro jedno 4 sekundové video. Phil Berge, ze studia Tattoo Shack (Québec, Kanada) se na podobná tetování zaměřuje už téměř jeden rok. Pořád se ale jedná novinku, unikátní záležitost, na kterou nikde jinde nenarazíte.

Animované tetování je stále více populární

Dnes 29 tatér tvořil stop motion animace již jako dítě, s kamerou jeho rodičů a figurínami. Před rokem se rozhodl o pokus s tetováním a lidem se to líbilo, tak začal vymýšlet více návrhů. Klienty na další tetování hledá přes instagram, kde zveřejňuje předlohy, které chce tetovat. Snaží se navrhovat originální kresby, lidé si pak už jen domluví termín. Většinou se mezi sebou vůbec neznají. Jeden z jeho cílů je procestovat svět a potetovat co nejvíce lidí, o jeho další tetování je nyní totiž obrovský zájem. Jednotlivé tetování jsou očíslované, takže si stačí jednoduše zvolit část, která vám vyhovuje. Z důvodu pohybu mohou být některé části v různých polohách a divných uhlech, záleží na motivu a druhu animace:

Berge tvrdí, že tato tetování mají sjednocující efekt: “pokud se potkáte s někým, kdo má jedno ze stop motion tetování, kupte jim drink a dejte se s nimi do řeči, je zde totiž velká šance, že se jedná o úžasné lidi”. Podle autora patří mezi jeho nejoblíbenější animované tetování kostra z filmu The Skeleton Dance (Walt Disney – 1929) a to hlavně proto, jak složitá byla jeho tvorba. Animace, která je navíc synchronizována s hudbou je vytvořena z 28 různých tetování. Na jeho YouTube channelu video najdete pod názvem “Skeleton dance tattoo tribute”. [embedyt] https://www.youtube.com/embed?listType=playlist&list=UUDxWm05uYpjbxEdtCBp_Rmw&layout=playlist[/embedyt] Pokud vás animované tetování zaujaly, určitě sledujte také jeho Instagram účet, kde pravidelně zveřejňuje svoji další tvorbu: [wdi_feed id=”26″]

Diskuze

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar