Kaktus – význam tetování

Než se dostaneme k tetování s motivem kaktusu, pojďme si nejprve něco říci o této rostlině. Obecně je k vidění jen na velmi suchých místech, protože udrží vodu po dlouhou dobu. I díky tomu je jednou z nejproslulejších rostlin našeho světa, název pochází z řečtiny a doslova znamená „záhadný“. Pro mnoho lidí tak tetování v podobě kaktusu symbolizuje mysteriózní část duše.

Uctívaly jej nejen americké domorodé kmeny

Samozřejmě, kaktus měl mimořádný význam nejen pro Evropany, ale i pro původní obyvatele Ameriky. Tato rostlina se stala inspirací pro řadu indiánských totemů a válečnických symbolů. Kaktus je znám i tím, že se umí skvěle přizpůsobit, a to i hodně nepříjemným životním podmínkám. Neuškodí mu například ani změna klimatu nebo přesun na jiné místo, tetování proto může symbolizovat i lidskou ochotu zkoušet nové věci a přizpůsobit se něčemu novému, ať je to vlastně cokoliv.

Kaktus rovná se přežití prakticky kdykoliv a kdekoliv. Pokud tedy jste ochotni zabojovat, když vám osud dá do cesty nepříjemnou překážku nebo chcete dát najevo, že jste přežili těžkou životní zkoušku, je jistě ideální volbou právě pro vás. Kaktusový květ má pro lidi řadu různých významů, někteří si ji vyvolili i pro tetování. Je to třeba mateřská láska, která chrání i v hodně tvrdých podmínkách. Šťáva z květu byla vždy domorodci velmi ceněna kvůli svému přínosu při léčbě různých nemocí.

Stejně jako u mnoha dalších tetování, kaktus si mnoho lidí vybere prostě proto, že má rádo vzhled této rostliny. Jednoduchý černobílý vzor nebo animovaná podoba kaktusu? Záleží na inspiraci a očekávání. Každé tetování v sobě skrývá celou řadu významů, nejinak je tomu i zde. Dokonce, bývá skoro nepsaným pravidlem, že na další skrytý význam tetování kaktusu přijdete možná až po letech…

[wdi_feed id=”48″]

Diskuze

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar