Diamant – význam tetování

Diamant je velmi známý symbol, který je téměř vždy spojován s bohatstvím, krásou a luxusem. Nosí se na špercích, častěji ženami, ale jako tetování jde o unisex kousek – je to motiv vhodný pro obě pohlaví. Ženy si přidávají více ženských prvků okolo diamantu, muži se potom zaměřují více na tvrdší rysy. Jednoduchý motiv diamantu může být vhodný pro kohokoliv.

Slovo diamant pochází z řeckého slova, které znamená “neporazitelný”. Jde o velmi dobré vyobrazení, jelikož je nezničitelný – proto ho můžeme považovat za znak síly. Majitel může toto tetování chápat tak, že si prošel spoustou těžkých zkoušek života a zvládnul to nezničen. Diamanty jsou považovány za jeden z nejcennějších a nejvyhledávanějších kamenů na celém světě. To z nich dělá skvělou volbu pro ty, kteří chtějí reprezentovat svoji vnitřní sílu a krásu.

Diamantové tetování je spojováno s kouzlem, říká se, že diamanty mají neobyčejnou kouzelnou energii. V dávných dobách se věřilo, že pokud budete nosit diamanty, ochrání vás před zlými silami a dodají vám sílu překonat strach. Indický diamantový trůn Buddhy se stal symbolem středu vesmíru a nekonečna. To je jeden z mnoha duchovních diamantových tetovacích významů a není tak běžný jako některé z dalších významů, které známe.

Diamanty symbolizují mír, čistotu a neporazitelnost. Když se nacházejí v snubním prstenu, stávají se symbolem lásky a věrností. Pokud chcete být za silného člověka, můžete si pořidit tetování diamantu s korunou. Diamant s křídly symbolizuje svobodu, kde diamant ukazuje na hmotné bohatství a křídla poukazují na uvolnění od tohoto materialismu.

Černo diamantové tetování je docela odlišné od jiných diamantových tetování. Černý diamant je symbolem odbojnosti a odvahy, takže majitel by mohl chtít ukázat, že má temnější stranu.

Ze slavných celebrit má toto tetování například modelka a herečka Cara Delevingne, černý motiv na lýtku pak třeba herečka Evan Rachel Wood, na ruce ho má vytetovaný zpěvačka Cher Lloyd.

[wdi_feed id=”24″]

Diskuze

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar