Chobotnice – význam tetování

Ačkoliv si spousta lidí nechává chobotnici vytetovat čistě z toho důvodu, že pro ně představuje esteticky zajímavý motiv, symbol tohoto hlavonožce se pojí s celou řadou významů, které si v tomto článku vysvětlíme.

Chobotnice je přímo vzorem inteligence v celé zvířecí říši

Podle mnohých chobotnice symbolizuje inteligenci. Jedná se o chytrého živočicha, který se umí skvěle maskovat a díky své rychlosti uniká hrozbám. Pokud věříte, že inteligence je jednou z nejdůležitějších či nejobdivuhodnějších vlastností, jaké člověk může mít, toto tetování pro vás může být to pravé.

Dalším bodem je půvab. Jestli jste někdy viděli chobotnici plavat (ať už na televizní obrazovce či dokonce naživo), jistě velmi dobře víte, že se pohybuje s až neuvěřitelnou lehkostí. Nejedná se zrovna o schopnost, kterou oplývá mnoho lidí, pokud jste tedy jedním z nich, či pokud jedním z nich toužíte být, takovéto tetování určitě zvažte.

Chobotnice mají neuvěřitelnou schopnost splynout s jakýmkoliv prostředím, což jim umožňuje si odpočinout a zároveň se ukrýt před možným nebezpečím. V tomto ohledu může být tetování s motivem hlavonožce skvělou volbou pro ty, kteří chtějí ukázat, že nemají problém zapadnout, nehledě na to, kde se zrovna nachází. Vždyť schopnost vyrovnat se s prakticky každým sociálním okolím je docela cenná, že?

Až magické vlastnosti, které se s chobotnicí pojí, mnoho lidí fascinuje

Chobotnice jsou mimo jiné schopny měnit barvy a v nepříjemných situacích jim nedělá problém zmizet v černém oblaku inkoustu. Z tohoto důvodu mohou být vnímány jako symbol zázraku, transformace a magie. Chcete-li vyzdvihnout právě tyto vlastnosti, zkuste do celkového designu tetování zakomponovat právě černý inkoust. Tento krok však nejprve projednejte se svým tatérem, aby inkoust náhodou nezakryl některé z klíčových částí tetování, což by byl jistě velký problém.

Tato stvoření také v případě napadení dokáží oddělovat končetiny. Možnou interpretací tetování tak může být ochota zbavit se přebytečných věcí a pokračovat v životě pouze s tím, co skutečně potřebujeme. Jako symbol regenerace můžou být chobotnice vnímány díky své schopnosti odpadlé končetiny opět nechat narůst. Tímto motivem můžete dát najevo své odhodlání překonat veškeré překážky a odrazit se ze dna.

Motiv chobotnice může mimo jiné symbolizovat iluzi, strategii, záhadu, flexibilitu, či nepředvídatelnost. Málokdy se stane, že lidé ve svém tetování využijí pouze jeden jediný význam, rozhodnete-li se jich použít více, ujistěte se, že je celkový design rozvržen tak, aby se v něm vámi zvolené symboly neztratily.

Pokud jde o tetování, proč nemít chobotnici třeba přímo okolo pasu?

Co se samotného designu týče, chobotnice je velmi flexibilním motivem. Chcete-li zdůraznit její křivky, navrhněte tetování tak, aby korespondovalo s těmi vašimi – vhodná je například noha či hrudní koš. Chapadla mohou být „omotána“ kolem pasu, nohou, popřípadě rukou.

Jak už jste si asi mohli všimnout, existují desítky možných významů, a ještě mnohem více samotných provedení, ze kterých si můžete vybrat. Proto doporučujeme pečlivě zvážit, jak si své tetování představujete a jaké symboly chcete, aby neslo. Chobotnice je rozhodně jeden z motivů, na které (jste-li trpěliví a zvolíte ten správný design) můžete být pyšní do konce života.

[wdi_feed id=”51″]

Diskuze

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar