Ampersand – význam tetování

Ampersand je velmi nápadný symbol, který může představovat celou řadu významů. Především je však symbolem pokračování a jeho význam pochází z latiny.

(&) je typologický symbol, který byl vytvořen z latinského „et“, což u nás znamená „a“. Při psaní rukopisů si písaři tímto symbolem usnadňovali práci. V moderní době je spíše vizuálně zajímavým symbolem.

Vzhledem k tomu, že symbol vlastně značí slovo, je prezentací pokračování. Spojka a si automaticky vyžádá další pokračování (např. Ty (&) já), informaci, popis či frázi. Ampersand používáme jako indikátor budoucnosti, kdy čekáme, že k něčemu dojde. Může znamenat konec špatné cesty a začátek něčeho nového. Jako symbol tetování naznačuje naše špatné i dobré životní období, vzestupy i pády.

Nositel, který si dá na tělo toto tetování, často také očekává, že vše v jeho životě zůstane tak, jako doposud, plné šťastných okamžiků. Je považováno za symbol radosti a naděje. Naznačuje manželství či přátelství, kdy si například dají symbol ampersandu na své tělo oba partneři.

Ampersand je skvělý jemný způsob, jak naznačit, že máme vazbu na někoho blízkého. Je také symbolem pro hledání a svou životní cestu, jako záměr udělat něco bez zastavení a ohlížení zpět. Ampersand je velmi osobní symbol a může naznačovat celou řadu významů, proto není vždy jednoduché určit, co vlastně znamená.

Někdo si ho na těle skryje, ví jen on, že na daném místě je a někdo jej rád vystaví na odiv. Je také volbou pro ty, kdo chtějí ukázat, že mají také tajemnou stránku. Tradiční ampersand je zpravidla vyveden v černé barvě. Kreativitě se však meze nekladou a lidé si jej nechávají vytvořit v různých barvách nebo v kombinaci s dalšími motivy. Velmi oblíbená je varianta, kdy se skládá z ampersandu a ze slov. Jednou má velmi pozitivní význam, podruhé poukazuje na těžké časy majitele. Jedná se o velice univerzální tetování a oblíbily si jej tisíce lidí, kteří využívají jeho neomezené možnosti jak jej nosit na těle.

[wdi_feed id=”29″]

Diskuze

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar