Nekonečno ~ význam tetování

Je spousta symbolů, které si můžete nechat vytetovat. Jedním z nich je také symbol nekonečna. Ten je velmi často využíván v matematice, ale také v nejrůznějších jiných oborech. Řadí se také mezi poměrně oblíbené symboly tetování. Co tedy nekonečno symbolizuje, a proč si jej lidé rádi nechávají tetovat?

Nic nekončí

Nekonečno poměrně často lidé na svá zápěstí umisťují proto, že dávají světu najevo své nikdy nekončící limity. V některých náboženstvích je také poměrně často symbol nekonečna míněn jako znovuzrození, případně symbol reinkarnace. Tedy nikdy nekončící život.

Tato symbolika má základ z jedné mýtické pověsti, ve které vystupuje had. Ten si sežral ocas, a tak se z něj stal živočich bez konce. Lidé se tak často touto pověstí či povídkou nechávají inspirovat, a nekonečno jako ležící osmičku nechávají tetovat třeba jako hada.

Vše znovu

Symbolika nekonečna je samozřejmě trošku složitější než jen „nekonečno“. Často se vysvětluje také jako opakovatelnost. Někteří jím naopak dávají světu najevo, že si užívají života. I toto vše nekonečno ve své symbolice skrývá.

Symbol nekonečna se dá poměrně lehce vytetovat. Aby nevypadal „obyčejně“, lidé jej často doplňují o nejrůznější předměty, čísla, ale také slova. Velmi často se tak poblíž symbolu nekonečna objevují slova jako „láska“, „život“ nebo „přátelství“. Tyto doplňující slova často bývají také následována různými jmény.

Jiné symboly navíc

Pokud lidé symbol nekonečna nechtějí doplňovat o jména či slova, volí jiné symboly. Poměrně časté symboly jsou květiny, srdce nebo ptáci. Ty bývají často vyvedené v neobvyklém designu, aby celému tetování tyto doplňky skutečně přidali na atraktivitě.

A zajímavý fakt nakonec. V některých náboženstvích je nekonečno považováno za symbol nekončící víry. V našich končinách ale tento výklad nekonečna není zase tak častý, takže tento fakt zmiňuji spíše okrajově.

[wdi_feed id=”38″]

Diskuze

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar